Opera ma moc! Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu pokazującego operę jako przestrzeń, w której spotykają się artyści z publicznością. Teatru widzianego z perspektywy sceny, kulisy i widowni. Miejsca wyjątkowego, w którym obcowanie ze sztuką, sprawia, że stajemy się lepsi!
Zapraszamy do Opery na Zamku w Szczecinie!
Film został zrealizowany we kółpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska i celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

 

"Crazy for You" - szalona komedia muzyczna.
Musical Gershwinów to ponadczasowy hit nawiązujący do radosnych, roztańczonych i beztroskich lat przedwojennego Broadwayu. Jest tu genialna muzyka, taniec, śpiew, step, zabawa. Teatr muzyczny w najlepszym tego słowa znaczeniu.


Opera kameralna w 2 aktach do libretta Christophera Hamptona opartego na powieści Franza Kafki. Metaforę samotności i słabości człowieka, zawartą w mrocznej powieści Franza Kafki, znakomicie wykorzystał w swojej kameralnej operze słynny współczesny kompozytor Philip Glass, nominowany do Oscara i zdobywca Złotego Globu. Premiera Procesu odbyła się w Royal Opera House w Londynie w 2014 roku w koprodukcji z Music Theatre Wales. Libretto napisał wybitny reżyser i scenarzysta, zdobywca Oscara, Christopher Hampton. Muzykę w Procesie charakteryzuje ogromne napięcie. Philip Glass, oszczędny w środkach muzycznego przekazu, stosuje powtórzenia, rytmy wzmagające poczucie strachu i absurdu: „Myślę o swoich kameralnych operach jak o bombach neutronowych – małe, ale z potężną siłą rażenia”.
Prapremiera The Music Theatre Wales, Londyn, Linbury Studio Theatre, Royal Opera House, 10 października 2014
Polska prapremiera Opera na Zamku w Szczecinie, 19 stycznia 2019


Pierwsza polska inscenizacja arcydzieła Benjamina Brittena w Operze na Zamku w Szczecinie
Benjamin Britten - "Dokręcanie śruby" (The Turn of the Screw)
Pierwsza polska inscenizacja: 20 maja 2016